top of page

Konsultacje dla Rodziców - co warto wiedzieć?

Konsultacje dla Rodziców mogą wielopoziomowo pomóc rodzicom lub opiekunom w potrzebie. Konsultacja w tym zakresie to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą pogłębić swoje umiejętności i wiedzę w zakresie opieki, wychowania dzieci oraz ich rozwoju. Dzięki konsultacji z Ekspertem rodzic lub opiekun może rozwinąć swoje umiejętności w kontekście budowania relacji z dzieckiem, opartej na wzajemnym szacunku oraz współpracy. Konsultacja dla Rodziców jest odpowiednim rozwiązaniem dla rodziców/ opiekunów dziecka w trakcie rozwodu, rozstających się, zmieniających miejsce zamieszkania, borykających się z problemem na tle komunikacyjnym z dzieckiem, nieumiejętności radzenia sobie ze swoimi emocjami w kontekście wychowania dziecka, koniecznością zmiany szkoły, w kwestii “buntu” dziecka itp.

Konsultacje dla Rodziców - jak to wygląda w praktyce?

Konsultacje dla Rodziców - jak to może pomóc?

Konsultacje dla Rodziców mogą wielopoziomowo pomóc rodzicom lub opiekunom w potrzebie. Korzystając z konsultacji dowiesz się m.in.:

  •  jak odpowiednio i wspierająco reagować na zachowania dziecka (agresja, złość, frustracja),

  • jak panować nad swoimi emocjami w momentach, gdy czujesz, że powoli tracisz nad tym kontrolę,

  • zrozumiesz źródła i przyczyny zachowań dziecka, dowiesz się jak reagować, by usunąć to źródło problemu,

  • dowiesz się jak nauczyć dziecko rozumienia emocji, jak je regulować i jak je kontrolować,

  • nauczysz się komunikować się z dzieckiem w sposób odpowiedni do wieku i możliwości dziecka, aby nawiązać z nim kontakt oparty na zaufaniu i wzajemnej współpracy,

  • dowiesz się jak możesz zamienić codzienne trudne sytuacje i konflikty na zaufanie, współpracę i szacunek,

  • dowiesz się jak wesprzeć dziecko w trudnej sytuacji (zmiana miejsca zamieszkania, rozwód rodziców, “bunt”, śmierć członka rodziny itp.).

Konsultacje dla Rodziców - dlaczego warto wybrać?

Konsultacje dla Rodziców to odpowiedni wybór dla świadomych rodziców lub opiekunów. Taka konsultacja może pomóc wielopoziomowo w różnych sytuacjach, tych na tle komunikacyjnym, jak i nadzwyczajnych, np. rozwód rodziców, przeprowadzka, śmierć członka rodziny i inne.

Konsultacje dla Rodziców - kiedy wybrać?

Konsultacje dla Rodziców warto wybrać wtedy, gdy zależy nam na odbudowaniu relacji z dzieckiem lub chcemy wesprzeć dziecko w trudnych dla niego momentach. 

 

Na platformie Odkryj Swoje Emocje umówisz się ze specjalistami z dziedziny terapii dla par, psychoterapii, konsultacji dla dzieci, młodzieży, rodziców, totalnej biologii, psychosomatyki i hipnoterapii. W celu uzyskania informacji na temat leczenia farmakologicznego należy skonsultować się z lekarzem psychiatrii lub innym lekarzem prowadzącym.

Co o nas mówią : 

Konsultacje dla Rodziców odbywają się w formie konsultacji. Ekspert przeprowadza wywiad z obojgiem rodziców/ opiekunów lub jednym rodzicem/ opiekunem. Przeprowadzenie wywiadu pomaga terapeutycznie spojrzeć na relację z dzieckiem, na występujące problemy, które zgłasza rodzic/ opiekun. Rodzic/ opiekun ma możliwość przedstawienia swoich oczekiwań, obaw, przemyśleń w związku z relacją z dzieckiem. Ekspert pomaga rodzicom/ opiekunom odnaleźć źródła problemu (np. złej relacji z dzieckiem), pomaga pogłębić ich wiedzę w zakresie odbudowania relacji oraz tworzy plan działania, mający na celu osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Konsultacje dla Rodziców - z jakimi problemami terapeuta może pomóc?

Konsultacje dla Rodziców to skuteczne rozwiązanie dla rodziny, która dąży do odbudowania relacji z dzieckiem/ dziećmi. Ekspert z zakresu konsultacji dla rodziców może pomóc w kontekście złych relacji rodzica lub opiekuna z dzieckiem, ale również może pomóc w kwestii nadzwyczajnych sytuacji, takich jak rozwód, rozstanie, przeprowadzka, nowa szkoła, “bunt” dziecka, nieumiejętność radzenia sobie z emocjami (rodzica jak i dziecka), śmierć członka rodziny itp.

Profesjonalne Man Holding Tablet

Marek, 42 lata

"Cieszę się, że trafiłem na Odkryj Swoje Emocje. Dzięki konsultacjom uporządkowałem sobie emocjonalne życie."

bottom of page