top of page

Odchudzanie hipnozą - co warto wiedzieć?

Odchudzanie Hipnozą to metoda terapeutyczna łącząca hipnozę i hipnoterapię, dzięki której można osiągnąć m.in. swój upragniony cel - wymarzoną sylwetkę. Hipnoterapia jest terapią prowadzoną w stanie hipnozy przez hipnoterapeutę, a sama hipnoza jest to stan rozluźnienia umysłu i ciała, tzw. głęboka relaksacja. Stan głębokiej relaksacji pozwala na dojście do źródła problemu, który jest w nas samych. W stanie hipnozy osoba może swobodnie mówić i prowadzić dialog z terapeutą. Na tym właśnie polega hipnoterapia.  Więcej o samej hipnozie i hipnoterapii przeczytasz tutaj. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem o samej hipnozie i hipnoterapii przed przeczytaniem dalszej części związanej z odchudzaniem. 

Odchudzanie hipnozą - jak to wygląda w praktyce?

Odchudzanie za pomocą hipnozy jest możliwe dzięki temu, że w hipnozie mózg człowieka zwalnia do poziomu fal Theta. Jest to stan podobny do stanu na moment przed zaśnięciem, gdy jesteśmy już odpowiednio wyciszeni i zrelaksowani. 

W tym stanie nasza świadomość na bodźce zewnętrzne jest znacznie ograniczona, dzięki czemu nie przeszkadzają one w procesie. To stan, w którym mamy dostęp do podświadomości, która jest odpowiedzialna za 95% naszego życia, naszych zachowań, reakcji, schematów i programów nabytych w dzieciństwie. Świadomość jest odpowiedzialna tylko za 5% naszego życia, tj. świadomość gdzie jestem, co robię, dlaczego tu jestem, jak mam na imię itp. W stanie hipnozy człowiek nie zyskuje żadnych nadzwyczajnych zdolności, ma jednak dostęp do swojej podświadomości, do której ma zdecydowanie ograniczony dostęp na co dzień. 

Zmian w podświadomości możemy dokonać właśnie w stanie hipnozy i w rezultacie uzyskać oczekiwany efekt. Możemy zmienić złe, niesłużące nawyki, które np. powodują otyłość lub choroby związane ze zbyt dużą wagą ciała. 

 

Umysł świadomy to nasz krytyk, który czasem nam podpowiada: “Zostaw to tak jak jest, może nie jest super, ale jest bezpiecznie, po co coś zmieniać.”. W stanie hipnozy nasz krytyk tak jakby “zasypia”, co pozwala nam osiągnąć bardzo szybki efekt pożądanej zmiany. 

Sesję hipnotyczną zaczyna się od rozmowy wstępnej, następnie hipnoterapeuta uspokaja myśli i ciało danej osoby, po całkowitym rozluźnieniu przechodzi już do części terapeutycznej, a na koniec, po otwarciu oczu, wszystko jest podsumowane.

Odchudzanie Hipnozą - jak to działa, dlaczego warto wybrać?

Odchudzanie za pomocą hipnozy jest warte uwagi, ponieważ pomaga przepracować źródło problemu. Za otyłością może stać parę czynników powodujących wzrost wagi. Hipnoza pomaga nam zlokalizować źródło problemu i przepracowanie go, tj. zneutralizowanie, aby już nie było przeszkodą w dojściu do upragnionego celu.

Odchudzanie hipnozą polega na przeprowadzeniu paru sesji hipnoterapeutycznych, które na stałe uwalniają od złych nawyków żywieniowych lub innych ograniczeń, które do tej pory utrudniały chudnięcie lub wręcz powodowały tycie. 

Terapia odchudzania za pomocą hipnoterapii nie polega na tym, że wchodzi się do gabinetu z nadwagą, a wychodzi szczupłym. Terapia odchudzania za pomocą hipnoterapii to zlokalizowanie źródła otyłości, zneutralizowanie go oraz opracowanie i wdrożenie w życie nowych działań, pomagających dojść do celu. 

Odchudzanie Hipnozą - jak się umówić?

Odchudzanie Hipnozą składa się z TRZECH SPOTKAŃ. Każde z nich trwa około 2.5 godziny (razem 7.5 godziny). Klikając poniższy przycisk przejdziesz do pakietu, po uzupełnieniu podstawowych informacji i płatności dostaniesz e-maila z potwierdzeniem. Skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia spotkań.

Terapeuta po trzecim spotkaniu stwierdza czy istnieje konieczność przeprowadzenia kolejnego spotkania czy terapia odchudzania hipnozą dobiegła końca.

Odchudzanie Hipnozą - kiedy warto się wybrać?

Na odchudzanie za pomocą hipnozy warto się zdecydować, gdy mamy nadwagę i nie jesteśmy w stanie sobie z nią poradzić, tj. chcemy schudnąć, ale nasze działania są nieskuteczne lub nie potrafimy się opanować z objadaniem. Warto skorzystać z tej usługi w przypadku, gdy nasza waga ciała powoduje choroby lub jest wyższe ryzyko zachorowań na pewne choroby. 

 

Na platformie Odkryj Swoje Emocje umówisz się ze specjalistami z dziedziny psychologii, seksuologii, totalnej biologii, psychosomatyki, psychoterapii, hipnoterapii i theta healing. W celu uzyskania informacji na temat leczenia farmakologicznego należy skonsultować się z lekarzem psychiatrii lub innym lekarzem prowadzącym.

Co o nas mówią : 

Profesjonalne Man Holding Tablet

Marek, 42 lata

"Cieszę się, że trafiłem na Odkryj Swoje Emocje. Dzięki konsultacjom uporządkowałem sobie emocjonalne życie."

bottom of page