top of page
Szukaj

Ataki paniki, brak pewności siebie i skrajna nieśmiałość - jak hipnoterapia może zmienić życie?


ataki paniki hipnoterapia

Na spotkanie umówił się mężczyzna, lat nieco ponad 20. Na pierwszym spotkaniu opisał swój problem, jak wyglądało kiedyś jego życie, jak wygląda teraz.


Kiedyś był pewnym siebie chłopakiem, miał wielu znajomych. Często umawiali się żeby coś wspólnie robić. Był lubiany w szkole i poza nią.

W wieku kilkunastu lat zdiagnozowano u niego chorobę, która zmieniła całkowicie jego życie. Zamknął się w sobie, przestał rozmawiać ze swoimi znajomymi, przestał się z nimi spotykać. Czas mijał, a on miał wrażenie, że cofa się w relacjach z ludźmi coraz bardziej.

Sytuacje wśród ludzi w szkole, później na studiach, w pracy, w zwykłym sklepie spożywczym czy na poczcie powodowały, że dostawał nagłych ataków paniki. Robił się cały czerwony, nie mógł złapać oddechu. Każda sytuacja wymagająca rozmowy z drugim człowiekiem powodowała, że chciał zapaść się pod ziemię, mowa o takich sytuacjach jak np. zapytanie przez przechodnia która jest godzina, lub podejście do recepcji u lekarza.


Te reakcje powodowały, że unikał jakichkolwiek sytuacji z ludźmi jak ognia.


Po pewnym czasie poczuł jednak ogromny opór i niechęć do życia w takiej formie. Spowodowało to, że zaczął szukać pomocy. Tak trafił do gabinetów Odkryj Swoje Emocje na spotkanie z Hipnoterapeutą.


Ataki paniki, brak pewności siebie i skrajna nieśmiałość - hipnoterapia.


Pierwsze spotkanie polegało na rozbiciu ataków paniki i poczucia wstydu na czynniki pierwsze. Dzięki wejściu w podświadomość osoba dostała się głównej emocji, która kierowała tymi atakami paniki. Wejście jeszcze głębiej pozwoliło na dostanie się do źródła dolegliwości, do sytuacji, w której reakcja organizmu i umysłu na daną sytuację wykreowała dany SCHEMAT = atak paniki (czerwoność, duszność, wstyd).


Hipnoterapia i wejście w podświadomość daje niesamowite możliwości pracy ze schematami, które nam nie służą (ataki paniki, agresja, depresja, niskie poczucie własnej wartości i wiele innych).


ataki paniki hipnoterapia

Po dojściu do sytuacji źródłowej, dzięki różnym metodom terapeutycznym, nastąpiła NEUTRALIZACJA błędnego schematu. Co to oznacza? Neutralizacja błędnego schematu to nic innego jak wykreślenie go ze swojej podświadomości, dzięki czemu nasz umysł nie będzie już nim podążał automatycznie. Bardzo często wystarczy tylko jedno spotkanie z Hipnoterapeutą, aby osiągnąć ten efekt, czasem potrzebne są dodatkowe spotkania, np. dwa lub trzy, aby wzmocnić efekt.


Po neutralizacji, niezbędnym i niezwykle ważnym elementem jest utworzenie w podświadomości NOWEGO, SŁUŻĄCEGO SCHEMATU, którego zadaniem jest wspieranie danej osoby w sytuacjach, w których wcześniej pojawiały się ataki paniki. Dzięki połączeniu z podświadomością, w stanie hipnozy, osoba płynnie utworzyła nowy schemat i został on “zapisany” w podświadomości. Ten schemat miał polegać na tym, że umysł zamiast powodować stres, duszności, czerwoność i wstyd - uwalnia emocje SPOKOJU i PEWNOŚCI SIEBIE.


Ataki paniki, brak pewności siebie i skrajna nieśmiałość - efekty hipnoterapii.


Całe spotkanie trwało około 2.5 godziny. Umówiliśmy się od razu na kolejne spotkanie, aby zweryfikować efekty i ewentualnie wzmocnić proces.


Na drugim spotkaniu mężczyzna zdał relację z tego co się zmieniło. W sytuacjach publicznych i wymagających kontaktu z obcymi osobami czuł zdecydowanie większy komfort, ale chciał ten efekt wzmocnić, ponieważ pomimo większego komfortu czuł delikatnie przyspieszony oddech i czasem robił się czerwony.

Mężczyzna po każdym spotkaniu dostawał “zadania domowe”, aby samodzielnie również pracować nad wzmocnieniem procesu zmiany.


Ostatecznie odbyły się CZTERY spotkania Hipnoterapeutyczne, które pozwoliły CAŁKOWICIE zmienić błędny schemat na ten wspierający. Na czwartym spotkaniu zajęliśmy się stricte “czerwonością”, ponieważ już po trzecim spotkaniu mężczyzna psychicznie przechodził te sytuacje już w 100% odpowiednio, jednakże fizyczny objaw - czerwoność - wymagał przepracowania na osobnym spotkaniu. Czerwoność została przepracowana i dopełniła efekt zmiany.


Jak teraz mężczyzna przechodzi przez sytuacje, które wcześniej wywoływały ATAKI PANIKI? Mężczyzna teraz czuje SPOKÓJ, PEWNOŚĆ SIEBIE, NEUTRALNOŚĆ I NORMALNOŚĆ.


" Jestem inną osobą. Czuję się świetnie. Byłem dwa razy na randce i poznaję nowe osoby. :D Podejmuję się rozmów z takimi osobami, z którymi wcześniej bałem się nawiązać kontaktu. Łatwo mi przychodzi mówić o tym, co czuję. Odczuwam wielką ulgę, bo wiem, że ten niepotrzebny strach minął i już się nie pojawia. Dziękuję za pomoc."

Właśnie tak wyglądają spotkania z Hipnoterapeutami w gabinetach Odkryj Swoje Emocje. Dzięki wejściu w podświadomość, która pamięta wszystko i ma zapisane w sobie ważne informacje, dochodzimy do ŹRÓDŁA problemu. Nie pracujemy na OBJAWACH, ale dostajemy się do ŹRÓDŁA i dzięki temu nasi klienci pozbywają się OBJAWÓW.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Odkryj Swoje Emocje

Gabinety, Spotkania & Szkolenia

Online, Poznań, Warszawa, Lublin.


Hipnoterapia, Totalna Biologia, Psychoterapia, Psychosomatyka, Theta Healing, Terapie dla Dzieci, Terapie dla Młodzieży, Konsultacje dla Rodziców, EFT, Odżywianie w zdrowiu psychicznym.


Na platformie Odkryj Swoje Emocje umówisz się ze specjalistami z dziedziny psychoterapii, hipnoterapii, totalnej biologii, psychosomatyki, theta healing, eft. W celu uzyskania informacji na temat leczenia farmakologicznego należy skonsultować się z lekarzem psychiatrii lub innym lekarzem prowadzącym.


bottom of page