top of page
Szukaj

Jak hipnoterapia może zmienić życie? Depresja i myśli samobójcze.

Depresja, hipnoterapia.


Na spotkanie przyszła kobieta, lat około 30. Z depresją i myślami samobójczymi

depresja hipnoterapia

borykała się od 6 lat. Była pod stałą opieką psychologia i psychiatry. Parę razy była już w szpitalu psychiatrycznym, po nieudanej próbie samobójczej.

Jej standardowy dzień wyglądał tak, że codziennie leżała w łóżku minimum do 12. Nie mogła tego nazwać snem, raczej czuwaniem. W domu miała bałagan i nigdy nie odsłaniała zasłon. Ubierała się w to, co znajdowała na podłodze, nie przykuwała uwagi do tego czy jest czyste czy może nadaje się do prania. Po wyczołganiu się z łóżka wychodziła do pracy, gdzie o 23 kończyła swój dzień. Jadła to, co znajdowało się na poziomie jej ręki w sklepie. Weekendy? Nie pamięta ich, z reguły "przesypiała je" na tabletkach w swoim domu. Nie widziała sensu w życiu, a dotychczasowe metody nie pomagały, jednakże sięgnęła po pomoc - zgłosiła się do gabinetów Odkryj Swoje Emocje na Hipnoterapię.


Depresja i myśli samobójcze - etapy hipnoterapii.


Pierwsze spotkanie polegało na rozbiciu depresji na czynniki pierwsze (symptomy) oraz przepracowaniu pierwszego, najtrudniejszego dla niej symptomu. Dzięki takiemu rozbiciu Ekspert dokładnie wie z czym pracować, a osoba wie z czego składa się jej problem. Po rozbiciu depresji na czynniki pierwsze wyszły takie symptomy jak:

  • brak siły i motywacji,

  • bezsenność,

  • chroniczny smutek,

  • żal do siebie,

  • skrajna nieśmiałość.


Standardowa praca w hipnoterapii z depresją polega na przepracowaniu każdego z symptomów na spotkaniach, dzięki czemu osoba może całkowicie uwolnić się od wszystkich objawów poprzez zneutralizowanie źródła każdego z symptomów. Każde spotkanie ma na celu neutralizację kolejnego symptomu, w zależności od ilości symptomów następuje po nich również nadanie nowego i wspierającego schematu w podświadomości oraz ustabilizowanie go. Po przepracowaniu wszystkich symptomów na spotkaniu podsumowujemy rezultaty i weryfikujemy jak teraz osoba przechodzi przez różne sytuacje, które wcześniej były problematyczne. Podsumowujemy również dotychczasowe zmiany i aktualne samopoczucie osoby. Dzięki wywiadowi jesteśmy w stanie wspólnie określić czy proces zostaje zakończony, czy być może wymaga on jeszcze dodatkowego spotkania. Ilość ostatecznych spotkań uzależniona jest od ilości symptomów.


Depresja i myśli samobójcze - efekty hipnoterapii.


W przypadku kobiety, lat 30, wystarczyło 6 spotkań, aby mogła uwolnić się od depresji. Po paru miesiącach odezwała się, by zaktualizować stan swojego samopoczucia. “Wstaję rano i to z chęcią, zaczęłam się cieszyć z małych rzeczy, takich jak na przykład wypicie kawy na balkonie o 7 rano przed pracą :))) Jestem zachwycona i tylko trochę żałuję, że nie zdecydowałam się na to wcześniej. ale wiadomo, że lepiej późno niż wcale. Dziękuję, dzikuję, dziękuję! Zapisałam się nawet na zajęcia jogi i już nie mogę się doczekać aż na nie pójdę! Moje życie w końci nabrało kolorów i takiej jakiejś chęci do wszystkiego ”

Na platformie Odkryj Swoje Emocje umówisz się ze specjalistami z dziedziny psychoterapii, hipnoterapii, totalnej biologii, psychosomatyki, theta healing, eft. W celu uzyskania informacji na temat leczenia farmakologicznego należy skonsultować się z lekarzem psychiatrii lub innym lekarzem prowadzącym.


Chcesz dowiedzieć się więcej o samej hipnoterapii?
Odkryj Swoje Emocje

Gabinety, Spotkania & Szkolenia

Online, Poznań, Warszawa, Lublin.


Hipnoterapia, Totalna Biologia, Psychoterapia, Psychosomatyka, Theta Healing, Terapie dla Dzieci, Terapie dla Młodzieży, Konsultacje dla Rodziców, EFT, Odżywianie w zdrowiu psychicznym.bottom of page