top of page
Szukaj

Totalna Biologia, czyli co się działo przed Twoimi narodzinami? Spotkanie.


totalna biologia spotkanie

W Totalnej Biologii bardzo duże znaczenie w kontekście naszych bieżących spraw, problemów, stanu zdrowia itd., ma nie tylko to, co działo się w dzieciństwie, ale także nasze życie płodowe, poczęcie, a nawet czas na 9 miesięcy przed poczęciem. Z tego artykułu dowiesz się dlaczego bardzo ważną sprawą podczas przygotowywania się do spotkania Totalnej Biologii jest zdobycie wiedzy od swoich najbliższych – co się działo przed Twoimi narodzinami. Częstą praktyką jest tworzenie drzewa genealogicznego na kilka pokoleń do tyłu i opisywanie najważniejszych kwestii o danym przodku. Totalna Biologia to spotkanie, które może zaowocować bardzo ciekawymi rezultatami i pomocnymi informacjami dla Ciebie.


Totalna Biologia spotkanie - jakie znaczenie ma okres płodowy dziecka?


Dynamiczny rozwój niezwykle ważnej dziedziny nauki, jaką jest psychologia rozwojowa, przyniósł nam szalenie istotne wyniki badań, z których jasno wynika, iż pierwsze cztery lata życia dziecka są kluczowe dla rozwoju jego osobowości, temperamentu i charakteru. Psychologowie zgodnie potwierdzają również, że życie płodowe nie ogranicza się jedynie do fizycznego rozwoju tkanek, mięśni, kości czy układu nerwowego człowieka. Nie bez powodu kobiety przygotowujące się do zajścia w ciążę, planują np. słuchanie muzyki klasycznej, zajmowanie się kreatywnymi czynnościami, chcą być spokojne, chcą dbać o siebie o wiele bardziej niż zwykle. W obecnych czasach traktujemy takie podejście do bardzo wczesnego macierzyństwa, jako coś jak najbardziej oczywistego, a nawet niezbędnego. W okresie płodowym dziecko pobiera z otoczenia te emocje, które pobiera matka, co ma bezpośrednio wpływ na to, jakim będzie w przyszłości człowiekiem.


Warto zdawać sobie sprawę, że psychobiologia idzie nieco dalej, zagląda bacznie w kalendarz nie tylko w trakcie ciąży ale również na kilka miesięcy przed poczęciem.


Totalna Biologia spotkanie - jakie znaczenie ma relacja rodziców?totalna biologia spotkanie

Przychodząc na spotkanie Totalnej Biologii, niezależnie czy ma ona dotyczyć Twoich spraw zdrowotnych, spraw związanych z relacjami z innymi ludźmi, kwestii emocjonalnych, czy jakichkolwiek innych, zawsze padnie pytanie odnośnie relacji Twoich rodziców. Terapeuta zapyta Cię prawdopodobnie o to jak poznali się Twoi rodzice? Ile czasu się znali przed Twoim poczęciem? Jak wyglądały ich relacje? Czy były burzliwe czy harmonijne? Prześledzenie ich historii zwykle wnosi bardzo dużo do sesji i mówi sporo o Twoim aktualnym życiu.


Totalna Biologia spotkanie - okoliczności poczęcia dziecka.


Kolejną bardzo ważną sprawą jest wątek Twojego poczęcia. Niektórzy wiedzą czy byli niespodzianką w życiu rodziców, czy też celem skrupulatnie zaplanowanym, a może darem bardzo długo wyczekiwanym? W powiązaniu z innymi wątkami z życia rodziny, odkrywamy wspólnie bardzo ciekawe źródło wiedzy, a w rezultacie poznajemy odpowiedzi na szereg pytań, które nurtują Cię zanim przyjdziesz na spotkanie Totalnej Biologii. Jeśli nie posiadasz takich informacji to zapytaj rodziców lub innych członków najbliższej rodziny. Oczywiście, czasami nie jest to możliwe, wówczas pracujemy na innych informacjach, dochodzimy do rozwiązań różnymi drogami.


Istotnymi danymi są takie informacje jak samopoczucie mamy, kiedy była w ciąży, jej styl życia, aktualne w tamtym czasie troski i zmartwienia, relacje z ojcem dziecka, relacje z dalszą rodziną, sytuacja materialna itd. Rzecz jasna, ówczesny styl życia taty także ma ogromne znaczenie.


Totalna Biologia spotkanie - czy życie przodków ma na nas wpływ?totalna biologia spotkanie

Nie chodzi tylko o naszych rodziców! Często się zdarza, że nie mamy wiedzy na temat szczegółów z życia dziadków, a tym bardziej pradziadków, nie miej jednak jakieś ważniejsze wydarzenia bywają wspominane np. przy świątecznym stole. Jeśli istnieje tylko taka możliwość warto uzbroić się w taką wiedzę, jeśli nie, to tak jak wspomniałam, poradzimy sobie zupełnie inną drogą.
Totalna Biologia spotkanie - problem z zajściem w ciążę (przykład).


Jak pokazuje doświadczenie z wielu spotkań Totalnej Biologii, np. wiele kobiet borykających się z problemem z zajściem w ciążę ma w bardzo bliskiej linii rodowej wspomnienia na temat trudnych, krwawych porodów, albo pojawia się sprawa wstydliwej ciąży sprzed kilku pokoleń. Nasza pamięć komórkowa może kojarzyć wówczas zajście w ciążę z problemami i na polu podświadomości dochodzi do autosabotażu - brak zapłodnienia jest ratunkiem od takich kłopotów. Sesja Totalnej Biologii pomaga w pozbyciu się takiego autosabotażu.


Bardzo często praca związana z przepracowaniem rodowych traum odblokowuje bezpośrednio nasze emocje, nasze blokady co w rezultacie pozwala na tworzenie i planowanie własnego życia bez rodzinnych obciążeń i schematów.


Warto umówić się na spotkanie Totalnej Biologii, by wziąć sprawy w swoje ręce, oczywiście poprzez dokładne przepracowanie tego, co czeka na odkrycie. Praca wspólnie ze specjalistą Totalnej Biologii może zaowocować bardzo ciekawymi rozwiązaniami.
Odkryj Swoje Emocje

Gabinety, Spotkania & Szkolenia

Online, Poznań


Hipnoterapia, Totalna Biologia, Psychoterapia, Psychosomatyka, Theta Healing, Terapie dla Dzieci, Terapie dla Młodzieży, Konsultacje dla Rodziców, EFT, Odżywianie w zdrowiu psychicznym.


Na platformie Odkryj Swoje Emocje umówisz się ze specjalistami z dziedziny psychoterapii, hipnoterapii, totalnej biologii, psychosomatyki, theta healing, eft. W celu uzyskania informacji na temat leczenia farmakologicznego należy skonsultować się z lekarzem psychiatrii lub innym lekarzem prowadzącym.


bottom of page