top of page
Szukaj

Totalna Biologia - nie wszystko zależy od naszych ustawień fabrycznych.

Autor - Małgorzata Mauer, ekspert z zakresu Totalnej Biologii i Psychosomatyki w Gabinecie Odkryj Swoje Emocje.


Chcesz być kolejną repliką w migrenowej sztafecie pokoleń? Czy wolisz pobiec zupełnie niezależnie? Wolisz pobiec po swojemu, prawda? Jeśli tak, ten artykuł jest dla Ciebie. Pod przykładową migrenę podstaw sobie oczywiście cokolwiek innego, z czym masz problem.


Każdy z nas posiada swój genotyp, czyli zestaw genów osobniczych, które zostały odziedziczone przede wszystkim od naszych rodziców jak również od dziadków, pradziadków itd. Nosimy w sobie mieszankę genetyczną pięciu pokoleń. Nie chodzi tu tylko o biologię i chemię, w całym pakiecie dostajemy także całkiem spory bagaż emocji, ogromne i często ukryte tło historyczne całego rodu.


Nie rodzisz się jako biała kartka, wręcz przeciwnie, już na starcie masz wdrukowane całe mnóstwo ustawień fabrycznych.W mniejszym lub większym zakresie jesteś repliką swoich

Odkryj Swoje Emocje Totalna Biologia

przodków. Głównie z tego powodu, używając narzędzia jakim jest biologia totalna, rozpatrujemy różne wątki życia w ścisłym powiązaniu z historią rodziny, sprawdzamy relacje, wyciągamy na światło dzienne najważniejsze wydarzenia, które miały istotny wpływ na życie naszych najbliższych a w rezultacie także nasze.Na tym w zasadzie można by skończyć temat – skoro jesteś genetyczną mieszanką swoich przodków, powielasz te same lub podobne schematy, dziedziczysz te same choroby to niewiele od ciebie zależy. Dla tych, którzy nie mają potrzeby posiadania kontroli nad swoim życiem, to prawdopodobnie dobra wiadomość, która odejmuje sporo stresu i napięcia. Na przykład, gdy znasz z rodzinnych opowieści trzy anegdoty z prababcią w roli głównej i w każdej z tych historii przewija się temat jej migren i kłopotów z nadciśnieniem, to już wiesz, czemu twoja babcia i twoja mama i ty sama / ty sam narzekacie na bóle głowy i generalnie to często macie złe samopoczucie.


Chcesz być kolejną repliką w migrenowej sztafecie pokoleń?


Czy wolisz pobiec zupełnie niezależnie? Pod przykładową migrenę podstaw sobie oczywiście cokolwiek innego, z czym masz problem. Wolisz pobiec po swojemu, prawda?


W związku z tym, że dziedziczysz pewne predyspozycje, cechy, skłonności do określonych stanów psychicznych, emocjonalnych, zdrowotnych itd., nie możesz całkowicie odciąć się od swojego rodzinnego bagażu. Nie chodzi jednak o to aby biernie powielać pewne schematy, a docenić historię rodzinną jako cenne źródło wiedzy. Im więcej zdarzeń, dobrych i trudnych chwil z życia przodków jest ci znanych, tym lepiej. Podczas sesji biologii totalnej może się okazać, że pozornie nieznaczące dla twojego życia zdarzenia z przeszłości, mają jednak kolosalny wpływ na twoje przekonania oraz na stan zdrowia.

Totalna Biologia Odkryj Swoje Emocje

Nie wszystko jest jednak takie oczywiste, nie każdą sytuację da się podstawić pod bardzo ogólny szablon. Mam na myśli to, że wpadając na informację o tym, że w biologii totalnej np. częste krwawienie z nosa (bez przyczyn mechanicznych) rozumiemy zwykle jako oznakę, że w naszym życiu co jakiś czas dochodzi do drobnych, ale męczących kłótni i nieporozumień, gdzie porównujemy się do innych a w tle przewija się niskie poczucie własnej wartości. Z mojej praktyki podczas wielu sesji wynika, że owszem, często tak jest, jednak w tym miejscu chciałabym postawić duże „ale” a nawet dwa. Pierwsze „ale” brzmi: nie wszystkie osoby, które często krwawią z nosa doświadczają owych częstych sprzeczek i kłótni, lub odwrotnie, osoby, które często sprzeczają się nie muszą mieć krwawień o których mowa. Natomiast drugie „ale” wiąże się z tym, że rodzeństwo posiadające przecież identyczną historię rodzinną nie koniecznie musi reagować tymi samymi objawami na identyczny problem.


To prawda - nie wszystko zależy od naszych ustawień fabrycznych. Nawet dziedzicząc rodzinne skłonności do pewnych chorób czy stylu życia, możemy podążać własną ścieżką. Sesje biologii totalnej pomagają w odkryciu przyczyn naszych problemów a wówczas zdecydowanie łatwiej pracować nad tym, by podążać własną ścieżką, aby pozbyć się całej masy niepotrzebnych i obciążających przekonań.

Warunki są dwa – musisz być absolutnie szczera/szczery przed samą/samym sobą, a wówczas na sesji będą miały szansę wypłynąć naprawdę istotne rzeczy, które warto przepracować, a po drugie musisz chcieć podjąć pewien wysiłek. Terapeuta biologii totalnej pomaga odkryć pewne zawiłości, pomaga przejść przez trudny proces, ale bardzo dużo pracy wykonujesz samodzielnie, w swoim tempie, w pełnej zgodzie ze sobą.


Jeśli twoje samopoczucie fizyczne lub psychiczne pozostawia wiele do życzenia, w emocjach, w życiu panuje bałagan, a czujesz że zmiany są tobie potrzebne, koniecznie umów się na sesję biologii totalnej. Więcej o biologii totalnej przeczytasz tutaj.
Na platformie Odkryj Swoje Emocje umówisz się ze specjalistami z dziedziny terapii dla par, psychoterapii, psychologii, totalnej biologii, psychosomatyki i hipnoterapii. W celu uzyskania informacji na temat leczenia farmakologicznego należy skonsultować się z lekarzem psychiatrii lub innym lekarzem prowadzącym.bottom of page