top of page
Szukaj

Wewnętrzne Dziecko - jak uzdrowić swoje wnętrze? Hipnoterapia.


hipnoterapia wewnętrzne dziecko

Otul swoje wewnętrzne dziecko. Usłysz je. Ono czasem desperacko prosi o Twoją uwagę.

Czasami, z kolei, jest tak głęboko "zakamuflowane", że możesz nie wiedzieć o jego istnieniu.Wewnętrzne Dziecko - po co zwracać uwagę? Hipnoterapia.


Dzieci to nie są mali dorośli. To inne istoty, które przeżywają otaczający je świat na swój indywidualny sposób. To wrażliwe i kruche istoty. W dzieciństwie kształtuje się nasza osobowość, tworzą się nasze "programy", czyli to w jaki sposób reagujemy w danych sytuacjach. Uczymy się kojarzyć pewne sytuacje z konkretnymi emocjami i reakcjami ciała.


Jeśli żyjemy, jako dziecko, w idealnym świecie to uczymy się prawidłowych schematów, prawidłowych i wspierających reakcji w danych sytuacjach, uczymy się prawidłowych wzorców.


Ale umówmy się, kto z nas żył lub żyje w idealnym świecie?

Choćby nie wiem jak rodzina i najbliższe otoczenie dbało o dobro dziecka, nie ochroni go przed złem całego świata.

Czasem trafi się jakiś kolega czy koleżanka, który lubi dokuczać, czasem trafi się złośliwy nauczyciel w szkole czy członek rodziny, który zawsze wita się z dzieckiem w nieodpowiedni dla niego sposób. Nie mówiąc już o sytuacjach losowych, takich jak wypadek w rodzinie lub śmierć bliskiej osoby. Tych sytuacji może być mnóstwo. Czasem dziecko nie ma na tyle szczęścia, i ciężkie sytuacje ma codziennie w domu. Rodzic alkoholik, skrajna bieda, przemoc.


Każda z tych sytuacji, przemoc w domu jak i niemiły nauczyciel, wywierają pewien wpływ na psychikę dziecka. Różne sytuacje tworzą schematy, które w danej sytuacji nas chronią, ale w dorosłym życiu powodują problemy. Jak wewnętrzne dziecko i hipnoterapia są ze sobą połączone?Wewnętrzne dziecko - przykłady. Hipnoterapia.


I PRZYKŁAD:

Rodzic dziecka jest alkoholikiem, przez sytuację w domu zostało nauczone, że musi wiecznie chodzić "na palcach" w domu, nie może się przeciwstawiać i nie może wyrażać siebie, bo rodzic wpada w furię, gdy tylko coś mu nie pasuje, co czasem kończy się rękoczynami.

Dziecko stworzyło sobie pewien schemat, zamknęło się w sobie, pozwala łamać swoje granice, nigdy nie mówi, gdy coś mu nie odpowiada, ponieważ w tej sytuacji to jedyna opcja, by w miarę spokojnie przetrwać.

Minęły lata, dziecko urosło, stało się dorosłe, ale schemat pozostał, i w dorosłym życiu ta osoba nie potrafi zadbać o swoje szczęście. Jest zamknięta w sobie, boi się wyrażać swoje zdanie, pozwala dawać się wykorzystywać ludziom, nie zna swojej wartości, całe życie próbuje udowadniać innym, że zasługuje na ich uwagę.


II PRZYKŁAD:

wewnętrzne dziecko hipnoterapia

Rodzice dziecka często widują się ze znajomymi i rodziną. Spotkania są bardzo miłe i panuje wesoła atmosfera, ale za każdym razem kiedy goście się schodzą, dziecko w stresie czeka na TĘ CIOCIĘ. Owa ciocia zawsze bardzo intensywnie wita się z dzieckiem. Przytula, ściska, podnosi, całuje, prosi o buziaki. Nie zwraca uwagi na to, że dziecku się to nie podoba. Rodzice sugerują: "No daj buziaka cioci, nie stój tak, idź się przywitać.".

Dziecko, aby nie czuć upokorzenia przed gośćmi i nie dostać ewentualnej nagany od rodziców, zaciska zęby i daje otoczeniu to, czego oczekuje. Łamie swoje granice, aby zaspokoić potrzeby innych.

Ta, na pierwszy rzut oka, banalna sytuacja ciągnie za sobą przykre konsekwencje w życiu dorosłym.

Osoba, która często doświadczała tego typu sytuacji w dzieciństwie, może mieć problem z dbaniem o własne granice. Może się to skończyć tym, że będzie trwać latami w toksycznym związku lub toksycznej pracy. Taka osoba będzie prawdopodobnie dbać o dobro otaczających ją ludzi, swoim kosztem.Wewnętrzne Dziecko - co warto zrobić? Hipnoterapia.


Przyjrzyj się swojemu wewnętrznemu dziecku, zobaczysz gdzie jest obszar do pracy. Czego Twoje wewnętrzne dziecko potrzebuje, jakie potrzeby nie zostały zaspokojone w dzieciństwie?


Chcesz poznać swoje Wewnętrzne Dziecko? Obserwuj swoje emocje. To najlepsza opcja, aby zauważyć jego obecność.


Zwracaj uwagę na lęk, smutek, wstręt, złość, wstyd, poczucie winy - sytuacje, w których pojawiają się to obszary do pracy.


Inny pomysł na dotarcie do Wewnętrznego Dziecka to odkrywanie własnej historii. Możesz w tym celu poszukać wspomnień z dzieciństwa, które wiążą się z silnymi emocjami. Możesz w tym przypadku skorzystać z Hipnoterapii, Theta Healing, Psychoterapii lub Totalnej Biologii, dzięki którym można dotrzeć do źródeł. Możesz się dowiedzieć co wtedy działo się z dzieckiem, którym byłeś/byłaś? Kto i w jaki sposób reagował na jego potrzeby? W ten sposób również pogłębisz świadomość interakcji z Wewnętrznym Dzieckiem.


Wewnętrzne dziecko - jak je wspierać? Hipnoterapia.


wewnętrzne dziecko hipnoterapia

Przyglądaj się swoim emocjom. W emocjach często idzie odpowiedź na pytanie z jakim obszarem warto pracować. Zrób też czasem coś szalonego :) . Wyskocz do parku trampolin, pojedź do aquaparku, zapisz się na tańce lub kup sobie bilet na koncert. Zrób coś, co sprawiało Tobie kiedyś radość, ale zostało zapomniane. Wzbudź w sobie dziecięcą radość :) !Odkryj Swoje Emocje

Gabinety, Spotkania & Szkolenia

Online, Poznań, Warszawa, Lublin.


Hipnoterapia, Totalna Biologia, Psychoterapia, Psychosomatyka, Theta Healing, Terapie dla Dzieci, Terapie dla Młodzieży, Konsultacje dla Rodziców, EFT, Odżywianie w zdrowiu psychicznym.


Na platformie Odkryj Swoje Emocje umówisz się ze specjalistami z dziedziny psychoterapii, hipnoterapii, totalnej biologii, psychosomatyki, theta healing, eft. W celu uzyskania informacji na temat leczenia farmakologicznego należy skonsultować się z lekarzem psychiatrii lub innym lekarzem prowadzącym

bottom of page