top of page

Terapia Uzależnień - co warto wiedzieć?

Terapia uzależnień kierowana jest do osób, które chcą pozbyć się uzależnienia. Terapii mogą podlegać wszelkie uzależnienia. Alkoholizm, uzależnienie od papierosów, zakupoholizm, uzależnienie od jedzenia, pracoholizm i inne. To istotna forma terapii, zwłaszcza w teraźniejszości. W dzisiejszym świecie łatwo o różnego rodzaju uzależnienia, prawda jest taka, że można uzależnić się naprawdę od wszystkiego. Każde uzależnienie, w mniejszym lub większym stopniu, negatywnie wpływa na nasze życie, jak i nasze otoczenie. Pierwszym krokiem do pozbycia się uzależnienia jest uświadomienie sobie problemu i zasięgnięcie pomocy.

Terapia Uzależnień - jak to wygląda w praktyce?

Terapia uzależnień jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą poczuć wolność od uzależnienia, które wpływa negatywnie na życie i otoczenie. Dzięki terapii uzależnień osoba uzależniona może uwierzyć, że możliwe jest pozbycie się uzależnienia. Terapia Uzależnień w Odkryj Swoje Emocje odbywa się za pomocą hipnozy, a dokładniej hipnoterapii. Więcej o samej hipnozie i hipnoterapii przeczytasz TUTAJ

Metoda terapeutyczna, którą jest hipnoterapia, pomaga dostać się do podświadomości.

Zastanawiałeś się kiedyś po co wchodzić właśnie w tę “podświadomość”? No właśnie! Przecież na poziomie świadomym wiemy, że aby być zdrowym trzeba się regularnie ruszać, zdrowo jeść i unikać używek, w tym alkoholu i papierosów. Przychodzi taki czas kiedy mówimy sobie “Ok, to jest ten moment! Rzucam palenie!”, po czym mija parę dni, zapał mija i tym samym zaczynasz palić ponownie. Spotykasz się z oporem i masz coraz mniej siły i ochoty na to, aby pozbyć się uzależnienia. Czym to się kończy? Frustracja, zero rezultatu. 

Dzięki terapii uzależnień w hipnozie pozbędziesz się swojego uzależnienia bez frustracji. Chodzi o wejście w podświadomość i odnalezienie źródła: “Dlaczego zacząłem/zaczęłam to robić? Dlaczego sięgnąłem/ sięgnęłam po pierwszego papierosa? Dlaczego pierwszy raz poszłam/poszedłem do kasyna?”

Odnalezienie źródła problemu i przepracowanie go pozwala na całkowite pozbycie się ponownej chęci palenia, picia, zażywania narkotyków i wielu innych, które powodowały uzależnienie. Pod źródłami uzależnienia znajdują się czasem takie rzeczy jak: trudne dzieciństwo, syndrom DDA, lęk, tłumiony gniew, brak akceptacji siebie, niska samoocena, depresja i wiele innych czynników. Terapia uzależnień w Odkryj Swoje Emocje zakłada też stworzenie planu na życie bez uzależnienia. Czasem człowiek jest tak pochłonięty swoim uzależnieniem, że całkowicie nie wyobraża sobie bez tego życia. Nie wie jak funkcjonować, gdy nałogu już nie będzie, co wtedy ze sobą zrobić…?

Terapia Uzależnień - jak się zapisać?

Terapia Uzależnień Hipnozą składa się z TRZECH SPOTKAŃ. Każde z nich trwa około 2.5 godziny (razem 7.5 godziny). Klikając poniższy przycisk przejdziesz do kalendarza i wyboru Eksperta, następnie przejdziesz do płatności i Twoje pierwsze spotkanie zostanie automatycznie zatwierdzone! Pozostałe dwa spotkania umówisz bezpośrednio z Terapeutą lub naszym sekretariatem. 

Terapeuta po trzecim spotkaniu stwierdza czy istnieje konieczność przeprowadzenia kolejnego spotkania czy terapia odchudzania hipnozą dobiegła końca.

 1. Kliknij w przycisk poniżej: “Wybierz Pakiet”

 2. Podaj swoje dane i dokonaj zakupu. Na podany adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie, a my skontaktujemy się, by dopasować termin pierwszego spotkania. 

Przydatne informacje:

 • Przed pierwszym spotkaniem Terapii Uzależnień zalecamy minimum 24 godziny trzeźwości lub odstawienia środka uzależniającego.

 

Terapia Uzależnień - z jakimi uzależnieniami terapeuta może pomóc?

Terapia uzależnień może pomóc z wieloma uzależnieniami, m.in: 

 • alkoholizm, 

 • uzależnienie od papierosów,

 • zakupoholizm,

 • uzależnienie od jedzenia,

 • hazard,

 • lekomania,

 • pracoholizm,

 • inne… 

Terapia uzależnień to dobre rozwiązanie, aby pozbyć się różnych uzależnień, ponieważ naprawdę można uzależnić się od wszystkiego.

Terapia Uzależnień - kiedy wybrać?

Terapia uzależnień jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które świadomie chcą się pozbyć uzależnienia, ale ciężko im wprowadzić działania w życie. 

 

Na platformie Odkryj Swoje Emocje umówisz się ze specjalistami z dziedziny terapii uzależnień, terapii dla par, odchudzania hipnozą, psychoterapii, psychologii, totalnej biologii, psychosomatyki i hipnoterapii. W celu uzyskania informacji na temat leczenia farmakologicznego należy skonsultować się z lekarzem psychiatrii lub innym lekarzem prowadzącym.

Co o nas mówią : 

Profesjonalne Man Holding Tablet

Marek, 42 lata

"Cieszę się, że trafiłem na Odkryj Swoje Emocje. Dzięki konsultacjom uporządkowałem sobie emocjonalne życie."

bottom of page