top of page

Totalna Biologia & Psychosomatyka
- co warto wiedzieć?

Totalna biologia i Psychosomatyka zakłada, że źródło każdej choroby leży w psychice - są to silne, negatywne, długotrwałe, emocje. Gdy umysł nie jest w stanie sobie z nimi poradzić, pojawia się choroba. 

Totalna Biologia i Psychosomatyka jest metodą, która pozwala nam zrozumieć organizm i jego działanie z biologicznego punktu widzenia. Totalna Biologia i Psychosomatyka zakłada, że źródło każdej choroby leży w psychice - są to silne, negatywne, długotrwałe, emocje. Gdy umysł nie jest w stanie sobie z nimi poradzić, pojawia się choroba. 

 

Koncepcja Totalnej Biologii została stworzona przez dr. Hammera, niemieckiego lekarza, oraz była kontynuowana m.in. przez 35 lat pracy dr. nauk med. Claude’a Sabbah, francuskiego lekarza. Jednym z najbardziej znanych praktyków i popularyzatorów Totalnej Biologii jest dr Gilbert Renaud z Uniwersytetu Biologiki na Węgrzech. Koncepcja Totalnej Biologii zakłada, że choroba to najlepsze rozwiązanie mózgu na utrzymanie organizmu przy życiu, a nie błąd natury. Totalna Biologia może kojarzyć się z niekonwencjonalną medycyną, jednakże jej techniki mogą być bardzo skuteczne. Koncepcja stworzona przez dr. Hammera wstrząsnęła światem medycyny i została nazwana “nową medycyną”, która została uznana i jest praktykowana przez wielu lekarzy na całym świecie.

Totalna Biologia & Psychosomatyka - jak to wygląda w praktyce? 

Istnieje nieskończona ilość teorii na temat przyczyn chorób. Medycyna tradycyjna skupia się na leczeniu objawów, a nie samych przyczyn, co często w konsekwencji powoduje niską skuteczność leczenia lub nawracanie choroby. W Totalnej Biologii jest inaczej. Totalna Biologia zakłada, że konflikty biologiczne są źródłem choroby, a “wyleczenie” źródła choroby pozwoli nam pozbyć się cielesnych lub psychicznych dolegliwości. Przykład: przyczyną alergii może być np. reakcja emocjonalna na rozstanie z bliską osobą. Poprzez uświadomienie sobie stanu emocjonalnego z tym związanego, przepracowanie go, zaakceptowanie i odpuszczenie, alergia może ustąpić. W Totalnej Biologii Istnieje wiele technik pozwalających wyleczenie źródła problemu.

Totalna Biologia & Psychosomatyka - choroby.

Chorób, które można wyleczyć metodami Totalnej Biologii, jest nieskończenie wiele. Zaliczają się tu zarówno choroby fizyczne, np. ból pleców, hashimoto, przewlekłe zapalenie pęcherza, cukrzyca czy alergia, ale również choroby psychiczne, takie jak depresja, choroba dwubiegunowa czy zaburzenia nerwicowe, lękowe.

Totalna Biologia & Psychosomatyka - jak leczyć choroby? 

Leczenie chorób metodą Totalnej Biologii odbywa się poprzez terapię. W trakcie terapii metodą Totalnej Biologii poznaje się źródło problemu i właśnie z tym źródłem następuje praca. Praca metodą Totalnej Biologii jest podobna do innej dziedziny nauki, którą jest Psychosomatyka. Choroby można skutecznie wyleczyć metodą Totalnej Biologii, kluczowa jest tutaj chęć poznania źródła problemu i dalsza praca z terapeutą. Jeśli jest chęć wyzdrowienia - jest szansa na skuteczną terapię.

Kiedy wybrać konsultację z Totalnej Biologii & Psychosomatyki ?

WYBIERZ KONSULTACJĘ Z TOTALNEJ BIOLOGII I PSYCHOSOMATYKI, JEŚLI : 

  • nie wiesz jakie jest źródło dolegliwości Twoich lub Twoich bliskich (dzieci),

  • chcesz poznać jakie są obciążenia na Twoim rodzie,

  • borykasz się z problemami na tle fizycznym ale też psychicznym,

  • chcesz poznać lepiej siebie,

  • interesujesz się rozwojem.

 

CO ZYSKASZ, DZIĘKI KONSULTACJOM : 

  • poznasz lepiej siebie,

  • dowiesz się co jest przyczyną Twojego złego samopoczucia,

  • otrzymasz indywidualny plan działania i opiekę specjalisty,

  • dowiesz się w jaki sposób można wyleczyć Twoje dolegliwości.

Co o nas mówią : 

Profesjonalne Man Holding Tablet

Marek, 42 lata

"Cieszę się, że trafiłem na Odkryj Swoje Emocje. Dzięki konsultacjom uporządkowałem sobie emocjonalne życie."

bottom of page