top of page

Trening Kompetencji Rodzicielskich - co warto wiedzieć?

Trening Kompetencji Rodzicielskich może wielopoziomowo pomóc rodzicom lub opiekunom w potrzebie. Konsultacja w tym zakresie to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą pogłębić swoje umiejętności i wiedzę w zakresie opieki, wychowania dzieci oraz ich rozwoju. Dzięki konsultacji z zakresu Treningu Kompetencji Rodzicielskich rodzic lub opiekun może rozwinąć swoje umiejętności w kontekście budowania relacji z dzieckiem, opartej na wzajemnym szacunku oraz współpracy. Trening Kompetencji Rodzicielskich jest odpowiednim rozwiązaniem dla rodziców/ opiekunów dziecka w trakcie rozwodu, rozstających się, zmieniających miejsce zamieszkania, borykających się z problemem na tle komunikacyjnym z dzieckiem, nieumiejętności radzenia sobie ze swoimi emocjami w kontekście wychowania dziecka, koniecznością zmiany szkoły, w kwestii “buntu” dziecka itp.

Trening Kompetencji Rodzicielskich - jak to wygląda w praktyce?

Trening Kompetencji Rodzicielskich - jak to może pomóc?

Trening Kompetencji Rodzicielskich może wielopoziomowo pomóc rodzicom lub opiekunom w potrzebie. Korzystając z konsultacji TKR dowiesz się m.in.:

– jak odpowiednio i wspierająco reagować na zachowania dziecka (agresja, złość, frustracja),

– jak panować nad swoimi emocjami w momentach, gdy czujesz, że powoli tracisz nad tym kontrolę,

– zrozumiesz źródła i przyczyny zachowań dziecka, dowiesz się jak reagować, by usunąć to źródło problemu,

– dowiesz się jak nauczyć dziecko rozumienia emocji, jak je regulować i jak je kontrolować,

– nauczysz się komunikować się z dzieckiem w sposób odpowiedni do wieku i możliwości dziecka, aby nawiązać z nim kontakt oparty na zaufaniu i wzajemnej współpracy, 

– dowiesz się jak możesz zamienić codzienne trudne sytuacje i konflikty na zaufanie, współpracę i szacunek,

– dowiesz się jak wesprzeć dziecko w trudnej sytuacji (zmiana miejsca zamieszkania, rozwód rodziców, “bunt”, śmierć członka rodziny itp.).

Trening Kompetencji Rodzicielskich - dlaczego warto wybrać?

Trening Kompetencji Rodzicielskich jest odpowiednim wyborem dla świadomych rodziców lub opiekunów. Trening Kompetencji Rodzicielskich może pomóc wielopoziomowo w różnych sytuacjach, tych na tle komunikacyjnym, jak i nadzwyczajnych, np. rozwód rodziców, przeprowadzka, śmierć członka rodziny i inne.

Trening Kompetencji Rodzicielskich - kiedy wybrać?

Trening Kompetencji Rodzicielskich warto wybrać wtedy, gdy zależy nam na odbudowaniu relacji z dzieckiem lub chcemy wesprzeć dziecko w trudnych dla niego momentach. 

 

Na platformie Odkryj Swoje Emocje umówisz się ze specjalistami z dziedziny terapii dla par, psychoterapii, psychologii, seksuologii, totalnej biologii, psychosomatyki i hipnoterapii. W celu uzyskania informacji na temat leczenia farmakologicznego należy skonsultować się z lekarzem psychiatrii lub innym lekarzem prowadzącym.

Co o nas mówią : 

Trening Kompetencji Rodzicielskich odbywa się w formie konsultacji. Terapeuta TKR (Treningu Kompetencji Rodzicielskich) przeprowadza wywiad z obojgiem rodziców/ opiekunów lub jednym rodzicem/ opiekunem. Przeprowadzenie wywiadu pomaga terapeutycznie spojrzeć na relację z dzieckiem, na występujące problemy, które zgłasza rodzic/ opiekun. Rodzic/ opiekun ma możliwość przedstawienia swoich oczekiwań, obaw, przemyśleń w związku z relacją z dzieckiem. Terapeuta TKR pomaga rodzicom/ opiekunom odnaleźć źródła problemu (np. złej relacji z dzieckiem), pomaga pogłębić ich wiedzę w zakresie odbudowania relacji oraz tworzy plan działania, mający na celu osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Trening Kompetencji Rodzicielskich - z jakimi problemami terapeuta może pomóc?

Trening Kompetencji Rodzicielskich może być skutecznym rozwiązaniem dla rodziny, która dąży do odbudowania relacji z dzieckiem/ dziećmi. Terapeuta TKR może pomóc w kontekście złych relacji rodzica lub opiekuna z dzieckiem, ale również może pomóc w kwestii nadzwyczajnych sytuacji, takich jak rozwód, rozstanie, przeprowadzka, nowa szkoła, “bunt” dziecka, nieumiejętność radzenia sobie z emocjami (rodzica jak i dziecka), śmierć członka rodziny itp.

Profesjonalne Man Holding Tablet

Marek, 42 lata

"Cieszę się, że trafiłem na Odkryj Swoje Emocje. Dzięki konsultacjom uporządkowałem sobie emocjonalne życie."

bottom of page